„Mamo, tato, wolę wodę”

W naszym Przedszkolu w dniach od 17 do 21 lutego 2020r. odbywały się zajęcia z Ogólnopolskiego Programu dla Przedszkolaków pod nazwą: „Mamo, tato, wolę wodę”.
Celem prowadzonych zajęć było uświadomienie dzieciom ważnej roli wody oraz jej wpływu na dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Wodni Superbohaterowie: Zosia, Krzyś i Zdrojek zachęcali wszystkich do częstego picia czystej, źródlanej wody mineralnej.
Dzięki naszym Superbohaterom dzieci mogły również poszerzyć wiedzę na temat funkcji ekologicznych jakie pełnią drzewa w lesie (regulacja temperatury, zwiększanie wilgotności powietrza, magazynowanie wody, oczyszczanie wody dzięki właściwościom filtracyjnym oraz produkcja tlenu). Zajęcia o lesie miały również na celu kształtowanie postawy opiekuńczej wobec przyrody oraz budzenie emocjonalnego stosunku do lasu i jego mieszkańców.
Wodni Superbohaterowie mieli także okazję zapoznać dzieci z prawidłowym sposobem segregowania odpadów oraz z pojęciem recyklingu. Zosia, Krzyś i Zdrojek zachęcali do ponownego wykorzystywania materiałów odpadowych, a także podawali przykłady przedmiotów z recyklingu (np. papier toaletowy, torebki papierowe, polary, szklane butelki itp).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *