„Prywatne życie roślin”

Rośliny potrafią chodzić, latać, pełzać i wybuchać. Wydaje się, że niektóre potrafią nawet widzieć lub myśleć. Nie wierzycie?
3 grudnia, dr Edyta Sierka z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego odkrywała przed studentami Akademii Młodych Odkrywców świat roślin jakiego do tej pory nie znali.

Wykład „Prywatne życie roślin” uzmysłowił Odkrywcom, Poszukiwaczom i Ekspertom, że dzięki osobliwym strategiom nie straszne naszym roślinom chłody lodowcowych epok czy upały tropików. Znają świetne sposoby i mają elegancki styl życia aby przetrwać codzienne dramaty. Nasiona, pędy, owoce i kora to tylko niektóre z ich najlepszych wynalazków. Są wśród nich prawdziwe dziwolągi i odmieńce. Widzą, liczą, reagują na dotyk, określają czas bez zegarków, który biegnie dla nich inaczej….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *