Czasy Mieszka I

26 listopada pan Michał Rychlicki przeniósł studentów Akademii Młodych Odkrywców w czasy Mieszka I. Poznaliśmy wierzenia, zwyczaje i uzbrojenie Słowian oraz Wikingów.

Pokazy historyczne w wykonaniu pana Michała charakteryzowały się niepowtarzalną atmosferą, niezwykle bogatą zawartością historyczną oraz wieloma akcentami humorystycznymi. Zajęcia miały charakter interaktywny, a Odkrywcy, Poszukiwacze i Eksperci mogli się wcielić w postaci Mieszka i Dobrawy, posłańca czy średniowiecznego woja, a także spróbować swoich sił walcząc mieczem czy toporem.

Nie ma lepszego sposobu przekazania wiedzy niż „żywa lekcja historii” i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z Panem Michałem ponownie, na co czekamy z niecierpliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *