Rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców w Kokotku

W dniach 15 – 17 listopada w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku odbyły się rekolekcje dla nauczycieli, wychowawców oraz osób związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców. W tych rekolekcjach uczestniczyli prawie wszyscy nauczyciele z naszej szkoły katolickiej. Tematem rekolekcji był „Nauczyciel – katolik wobec wyzwań współczesnego świata”. Głównym prowadzącym w tych rekolekcjach był ksiądz Biskup Andrzej Iwanecki – biskup pomocniczy naszej diecezji gliwickiej oraz ks. Krzysztof Ochab – duchowy opiekun KSW. Uczestnicy rekolekcji wysłuchali 3 konferencji Księdza Biskupa oraz codziennie podczas Eucharystii była głoszona homilia na tematy związane z wychowaniem chrześcijańskim. W pierwszym dniu było spotkanie z o. Tomaszem Maniurą OMI, który dzielił się swoimi refleksjami na temat „Jak mówić do młodzieży o Bogu?”. Wieczorem każdego dnia wspólne modlitwy kończyły się Apelem Jasnogórskim. Oprócz konferencji rekolekcyjnych można było także wysłuchać wykładu a bardziej refleksji nauczyciela polonisty z praktyki Pana Antoniego Buchały z Libiąża, który dzielił się uwagami ze swojej pracy wychowawczej. Na koniec wysłuchaliśmy wykładu ks. Prof. Michała Drożdż z Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz – odnajdywanie fundamentów etosu”.

W sobotę, w przerwie popołudniowej odbyło się Zebranie Walne Delegatów  Członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Przybyli na nie delegaci Oddziałów KSW w Libiążu, Krakowie, Tarnowie, Sędziszowie Małopolskim, Gliwicach, Wrocławiu, Siedlcach i Gorzowie Wielkopolskim. Przyjechała także Pani Kurator województwa podkarpackiego – Pani Małgorzata Rauch, która jest również członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. W rekolekcjach wzięło udział łącznie  ponad 80 osób, dużą część stanowili także katecheci z diecezji gliwickiej. Głównym organizatorem tych rekolekcji był Prezes Zarządu Głównego KSW – Pan Dariusz Przyłas wraz z całym Zarządem Głównym.

Opr. Maria Banduch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *