Spotkanie z panią pielęgniarką… czyli przedszkolaki poznają zawody

W listopadzie przedszkole odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka – mama Wojtka. Pani Lucyna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki. Pokazała dzieciom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą, m.in. stetoskop, strzykawki, termometr, ciśnieniomierz, jak podłącza się kroplówkę czy robi zastrzyki.
Możliwość posłuchania bicia serca kolegi czy zmierzenia ciśnienia wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się także w jaki sposób zachowywać się podczas choroby.

Bardzo dziękujemy Pani Lucynie za miłe spotkanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *