Narodowe Święto Niepodległości

15 listopada 2019 r. w naszej szkole oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju i regionu. Uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz 100- tną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego.

Z tej okazji uczniowie klasy VII pod okiem pani Brygidy Cziudai, pana Gabriela Podbioła i Krzysztofa Gembały przygotowali montaż słowno-muzyczny.   Zwrócili w nim uwagę  na najważniejsze wydarzenia z naszej historii: rozbiory, powstania, Wiosnę Ludów, wybuch I wojny światowej i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przybliżyli również słuchaczom zasięg i przebieg I powstania śląskiego.

W tym dniu cała społeczność szkolna ubrana była w galowy strój szkolny. Dzięki temu akademia miała uroczysty charakter. Galowy strój był pięknym wyrazem naszego patriotyzmu szczególnie podczas wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.