Narodowe Święto Niepodległości

15 listopada 2019 r. w naszej szkole oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju i regionu. Uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz 100- tną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego.

Z tej okazji uczniowie klasy VII pod okiem pani Brygidy Cziudai, pana Gabriela Podbioła i Krzysztofa Gembały przygotowali montaż słowno-muzyczny.   Zwrócili w nim uwagę  na najważniejsze wydarzenia z naszej historii: rozbiory, powstania, Wiosnę Ludów, wybuch I wojny światowej i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przybliżyli również słuchaczom zasięg i przebieg I powstania śląskiego.

W tym dniu cała społeczność szkolna ubrana była w galowy strój szkolny. Dzięki temu akademia miała uroczysty charakter. Galowy strój był pięknym wyrazem naszego patriotyzmu szczególnie podczas wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *